dise+pgnig+igg-01.png

studio.png

PARTNER GŁÓWNY KONFERENCJI
BRANŻOWY PARTNER KONFERENCJI
PARTNERZY XXI KONFERENCJI GAZTERM
SPONSORZY XXI KONFERENCJI GAZTERM
PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI

Szanowni Państwo!
Po raz 21 w Międzyzdrojach zbiorą się decydenci, eksperci i przedstawiciele branży gazowej, mając okazję do dyskusji w trakcie paneli oraz w kuluarach konferencji. Ten, jeden z centralnych punktów w kalendarzu branży gazowniczej zgromadził w zeszłym roku ponad 400 uczestników. W jego trakcie wygłoszono kilkadziesiąt referatów. W tym roku nie obniżamy poprzeczki i planujemy zainteresować udziałem najważniejszych uczestników debaty o polskim sektorze gazu.
Temat konferencji to: szanse na rozwój współpracy gazowej Trójmorza z USA. Intensywne kontakty dyplomatyczne na linii Polska-USA przyniosły już pierwsze kontrakty na dostawy gazu skroplonego. Polacy zdecydowali o rozbudowie terminalu LNG w Świnoujściu. W międzyczasie, na południu, bliźniak świnoujskiego obiektu na adriatyckiej wyspie Krk został uznany przez rząd Chorwacji za projekt strategiczny . Tymczasem Polska i Chorwacja to motory napędowe współpracy w ramach Trójmorza. Celem inicjatywy zapoczątkowanej przez Prezydenta RP jest pogłębienie integracji w tej części Unii Europejskiej, która nadal cierpi na niedostatki infrastrukturalne, w tym w energetyce.
W tle działań Trójmorza i USA są polskie wysiłki o pozyskanie dostaw gazu z Norwegii. W tym roku ma zostać podjęta ostateczna decyzja inwestycyjna o budowie gazociągu Baltic Pipe. Konkurencja nie śpi. Także latem tego roku ma ruszyć budowa kontrowersyjnego Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec, który według polskich władz, zagrozi Europie Środkowo-Wschodniej, a więc i państwom Trójmorza, ugruntowaniem dominującej pozycji Gazpromu. Nie sposób rozmawiać w Międzyzdrojach o przyszłości polskiego sektora gazowego bez poruszenia tego tematu.
Z tego względu jako organizatorzy już teraz zapraszamy  Państwa do rejestracji na wydarzenie. Udział gwarantuje możliwość zabrania głosu w kluczowej debacie na temat polskiego sektora gazu, a także na zaistnienie w mediach, które jak co roku objęły nasze wydarzenie patronatem. To także szansa na kuluarowe rozmowy biznesowe i niezapomniane wrażenia z imprez towarzyszących Konferencji GAZTERM.

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNER MEDIALNY
cire
GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY
logoenergetyka24-3.jpg
STRATEGICZNY PARTNER MEDIALNY
logobiznesalert-2.jpg
ORGANIZATOR


70-332 Szczecin, Al. Piastów 69/5, tel. 91 485 17 10, fax: 91 485 17 17, tel.kom.: 607 220 470, 602 365 879, e-mail: gazterm@gazterm.pl